Kosár
0 elem

Út a diadalhoz: Interjú a Csehországi Egyetemi Bajnokság győztes kapusával

30 Nov 2023

Út a diadalhoz: Interjú a cseh egyetemi bajnokság győztes kapusával és útja az Eb-ig

A futball világában vannak olyan pillanatok, amelyek a szurkolók emlékezetébe vésődnek, legyen szó döntő védésről, utolsó másodperces gólokról vagy történelmi diadalról. Egyik ügyfelünk számára ez a pillanat valósággá vált. Az egyetemi bajnokság döntőjében elért sikerrel, amelyet a ČT sporton lehetett élőben nézni, kiérdemelte a lehetőséget, hogy képviselje hazáját a közelgő Európa-bajnokságon. Olvasson egy interjút Michal Svobodával, akinek a futball iránti szenvedélye ragályos.

Helló, az egyetemi liga győztese és a Cseh Köztársaság bajnoka, jól van megírva, és biztosan hallgat. milyen érzés

Szia remek! Erre még bajnoki újoncként álmomban sem számítottam a verseny elején, idővel a csoportkör után kezdtem elhinni, kiváló csapatunk volt ehhez.

Volt olyan pillanat, ami nagyon nehéz volt, de végül azt mondtad: "Igen, megcsináltam!"?

Körülbelül a tavalyi bajnokok elleni brnói negyeddöntő után, amikor bejutottunk a Final4-be, tudtam, hogy máris megnyerjük a versenyt.

Neked személy szerint mi volt a legnehezebb?

Számomra egyértelműen a döntő volt, kényelmesen és nyugodtan éreztem magam az egész verseny alatt, de végül is a hazai döntőn, az egyetem első évében a bajnokságban, rengeteg ember, barát a lelátón és környékén, Nem akartam hibázni.

Van valamilyen rituáléd vagy különleges felkészülésed a meccs előtt?

Felvettem az első bal oldali kesztyűt, de ez inkább megszokás és automatizmus, mint rituálé. Egyébként minden alkalommal ugyanaz, talán az Alpa sem hiányozhat a meccsről!

Mióta vagy a kesztyűnkben? Több modelled is volt? Ha igen, mi a kedvenced?

2018 óta horgászok BU1 kesztyűben, közben kipróbáltam más márkákat is, de a minőségről mindig a BU1 győzött meg a legjobban, nincs versenytársa a piacon. A legnépszerűbb modell a Signal sorozat.

Mennyire elégedett kesztyűnkkel? Továbbra is ajánlanád őket?

Leginkább. A BU1 soha nem okozott csalódást árban és teljesítményben sem. Remek hab, úgy néz ki, szépen illeszkedik a kézhez, kifejezetten nekem a Signal sorozat. Nem változtatnék, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Michal emeli fel a kupát a Cseh Köztársaság bajnokságának győzteséért.

Van valaki, aki inspirál vagy befolyásolt a kapus szerepkörben?

A legnagyobb hatással rám apám van, aki egész életében horgászott. A modellt egyébként a legjobban kedvelte Klasszikus. :)

Hogy várod a közelgő Európa-bajnokságot? Mikor kerül egyáltalán sorra?

Alig várom, Magyarországon 2024. 07. 12. és 07. 24. között zajlik, kíváncsi vagyok, hogyan viszonyul más európai egyetemekhez.

Gratulálunk Michal elképesztő sikeréhez, és sok sikert kívánunk neki a közelgő Európa-bajnokságon.